Archiwum aktualności (str. 1)
Wigilia z biurze poselskim w Błoniu10 grudnia 2016 r.

Wigilia PO Błonie w biurze poselskim moim oraz europosła Michała Boniego w Błoniu już za nami! Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.


Spotkanie z gimnazjalistami z Leszna26 listopada 2016 r.

Gimnazjaliści to fantastyczna młodzież, bardzo ciekawa świata. Osiągają bardzo dobre wyniki w prestiżowych, międzynarodowych badaniach. Są w europejskiej i światowej czołówce edukacyjnej. Bądźmy z nich dumni!


Czytajmy dzieciom!23 listopada 2016 r.

Codzienne czytanie dziecku jest niezwykle ważne, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny oraz jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych.


Klub Obywatelski w Piasecznie15 listopada 2016 r.

W Piasecznie w ramach Klub Obywatelski rozmawialiśmy o skutkach rewolucji w oświacie, przygotowaniu samorządu piaseczyńskiego do zmian oraz konsekwencjach dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Była bardzo duża frekwencja! Temat edukacji jest dla ludzi bardzo ważny!


19 listopada manifestacja w obronie szkoły!3 listopada 2016 r.

19 listopada w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja "STOP reformie edukacji"!

Rodzice, nauczyciele, uczniowie, samorządowcy - bądźmy tam wszyscy razem, solidarnie!

Wyraźmy sprzeciw wobec chaosu w edukacji, nieprzemyślanym działaniom i szkodzeniu polskiej szkole.


Po gimnazjum nie jesteśmy gorszym sortem!2 listopada 2016 r.

Minister edukacji Anna Zalewska ciągle powtarza, że gimnazja się nie sprawdziły, że nie wyrównują szans. Jednak wszystkie badania polskie i zagraniczne pokazują wręcz odwrotnie.
Pani minister nie przedstawia żadnych badań, nie chce rozmawiać, lekceważy setki tysięcy podpisów zebranych w obronie gimnazjów, lekceważy protestujących uczniów, rodziców i nauczycieli.
Jej reforma jest nieprzemyślana, kosztowna i szkodliwa.
Razem z Młodzi Demokraci Warszawa popieramy wniosek o odwołanie ze stanowiska ministra edukacji Anny Zalewskiej.


Pierwszy rok kadencji w Sejmie25 października 2016 r.

To był bardzo pracowity dla mnie rok w Sejmie. Przeprowadziliśmy wiele spotkań i konsultacji z nauczycielami, samorządowcami i rodzicami w sprawie planowanej złej reformy edukacji. Zorganizowaliśmy wiele konwencji programowych w całym kraju i rozmawialiśmy z Wami o naszym programie dla lepszej Polski.

To dopiero początek naszej trudnej drogi, ale dziękuję, że jesteście z nami! #PolskaObywatelska


#CzarnyProtest3 października 2016 r.

Takiego protestu kobiet w Polsce jeszcze nie było! To, co się dziś działo w całym kraju - na ulicach, uczelniach, w urzędach, restauracjach i w wielu innych miejscach musi dać rządzącym do myślenia! Platforma Obywatelska jest za utrzymaniem obowiązującego kompromisu aborcyjnego. Nie godzimy się na ingerencję polityków w prawa kobiet!

#CzarnyProtest #CzarnyPoniedziałek #PrawaKobiet #SzanujmyKompromis


Konwencja Programowa2 października 2016 r.

W niedzielę odbyła się Konwencja Programowa #PolskaObywatelska 2.0, której gościem specjalnym był Lech Wałęsa! Pozytywna energia, wspaniali ludzie i poważna dyskusja o przyszłości Polski. Przyjęliśmy "Deklarację programową", którą możecie przeczytać tutaj.

Z tym materiałem idziemy dalej rozmawiać i konsultować z Polakami! To dopiero początek ciężkiej pracy


Spotkanie opozycji z JŚ Dalajlamą26 września 2016 r.

Jego Świątobliwość Dalajlama spotkał się z posłami opozycji we Wrocławiu.
Szczególne znaczenie miały Jego słowa o znaczeniu edukacji we współczesnym świecie. Mówił, że to jedno z najważniejszych zadań naszej cywilizacji. Wyjaśniał, że świeckie podręczniki nie zauważają humanistycznych wartości, takich jak współczucie i dlatego już w przyszłym roku wyjdzie podręcznik szkolny Jego autorstwa.


Rada Programowa PO w działaniu!23 września 2016 r.

Kiedy inni marnują czas na dyskusję o dymisjach i niespełnionych obietnicach, my pracujemy nad nowym programem #PolskaObywatelska.
Efekty naszej pracy zaprezentujemy już 2 października.
Do zobaczenia w Gdańsku!


W Łodzi o programie dla młodych rozmawiali młodzi8 września 2016 r.

Platforma Obywatelska dyskutuje o programie nie na miesiąc, ale 3,5 roku przed wyborami.
Hasło "uwolnić energię Polaków" jest cały czas aktualne. Jesteśmy kreatywni i pracowici. Nie możemy czekać, aż ktoś zatrudni wszystkich młodych. To się nigdy nie stanie. My sami powinniśmy zakładać własne firmy. Bierzmy sprawy w swoje ręce!
Ale problem rodzi się już na etapie edukacji: za mało jest nauki przedsiębiorczości w polskich szkołach. Musimy więc zacząć uczyć dzieci jak być przedsiębiorczym już od najmłodszych lat!


Chiński "Nowy Jedwabny Szlak" szansą dla Polski!7 września 2016 r.

Wzięłam udział w polskiej delegacji parlamentarnej do Chin na zaproszenie Polsko-Chińskiego Forum Współpracy w kooperacji z Chinese Poeple's Institute of Foreign Affairs.
Wyjazd obejmował m.in. spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Handlu oraz organizacjami odpowiedzialnymi za kierowanie projektem "Pasa i Szlaku", czyli nowego "Jedwabnego Szlaku" pomiędzy Chinami i Europą - najważniejszym chińskim partnerem gospodarczym.
Koncepcja "Nowego Jedwabnego Szlaku" jest dużą szansą na rozwój relacji zarówno polsko – chińskich, jak też wzrost roli Polski w handlu europejsko – chińskim. Równocześnie ze względów geograficznych Polska staje się naturalnym wejściem Jedwabnego Szlaku do Europy Zachodniej, a zatem granicą Unii Europejskiej. Sytuacja ta ma w sobie bardzo duży potencjał rozwojowy dla relacji polsko – chińskich.


Klub Obywatelski w Gorzowie Wlkp.5 września 2016 r.

Jakie są oczekiwania młodych ludzi względem szkoły, uczelni? Jakie szanse mają na rynku pracy?
Zapraszam 7 września na Klub Obywatelski w Gorzowie Wielkopolskim.
Będziemy rozmawiać o aktualnych problemach ludzi młodych w Polsce - edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i zaangażowanie społeczne Młodych.
Do zobaczenia!


O reformie edukacji we Wrocławiu4 września 2016 r.

Dzisiaj we wrocławskim Ossolineum spotkaliśmy się z rodzicami, nauczycielami i ekspertami, żeby rozmawiać o złej reformie edukacji, którą przeprowadza PiS. Przedstawione pozytywne recepty na przyszłość oraz rozwiązania wpiszemy do naszego programu #PolskaObywatelska 2.0.
Polska szkoła potrzebuje rozsądnej ewolucji, a nie rewolucji i cofnięcia do PRL, które odbije się na następnych pokoleniach. Zmiany proponowane przez PiS są niebezpieczne również dla szkół i nauczycieli – przekształcenia wstrzymają inwestycje i rozwój infrastruktury i spowodują zwolnienia nie tylko nauczyciel, ale i innych pracowników szkół.
Nie możemy się na to zgodzić, dlatego wspólnie przyjęliśmy i podpisaliśmy Deklarację Wrocławską.


Tworzymy program dla Młodych!10 sierpnia 2016 r.

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką będziemy uwzględniali w naszym programie jest program dla młodych. Chcemy odzyskać zaufanie i wiarygodność wśród ludzi młodych, bo to co łączy Platformę Obywatelską i młodych to miłość do wolności.


Zapowiada się intensywna jesień!9 sierpnia 2016 r.

24 września - ogólnopolski zjazd Klub Obywatelski
1 października - kongres programowy Platformy Obywatelskiej w Gdańsku i podsumowanie cyklu regionalnych konwencji programowych ‪#‎PolskaObywatelska‬ 2.0

Nasz program będzie odpowiadał na oczekiwania Polaków. Chcemy kraju przewidywalnego, gdzie rząd dobrze współpracuje z samorządami, gdzie prowadzi się odpowiedzialną politykę i dba o relacje z zagranicznymi partnerami.

A przed kongresem jeszcze cała seria konwencji regionalnych - sprawdźcie ich kalendarz na naszej stronie.


72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego '441 sierpnia 2016 r.

W związku z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 r. złożyłam w imieniu Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska kwiaty pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Pamięć o tamtych tragicznych czasach, powstańcach i ich bohaterskich czynach musi być szczególnie dziś pielęgnowana, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Bądźmy dumni z naszej historii.

Pamiętajmy!


Hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej11 lipca 2016 r.

Uczciliśmy pamięć pomordowanym Rodakom i obywatelom polskim innych narodowości oraz członkom Armii Krajowej, Samoobrony Kresowej i Batalionów Chłopskich, którzy podjęli dramatyczną walkę w obronie polskiej ludności cywilnej.
Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej winna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie dla wszystkich władz publicznych w imię lepszej przyszłości i porozumienia narodów naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków i Ukraińców.
Jako Klub Platforma Obywatelska złożyliśmy projekt uchwały, w którym wzywamy do pamięci o ofiarach konfliktów polsko-ukraińskich z pierwszej połowy XX wieku. Potrzebne jest wspólne dochodzenie do prawdy historycznej, wspólna troska o oznaczenie miejsc tragedii i upamiętnienie niewinnych ofiar.


Nadia Sawczenko w Polsce7 lipca 2016 r.

Nadia Sawczenko jest ukraińską lotniczką i posłanką Rady Najwyższej Ukrainy skazaną na 22 lata pozbawienia wolności przez rosyjski sąd. Wczoraj przyjechała do Polski, aby podziękować posłom Platformy Obywatelskiej za zaangażowanie w jej uwolnienie, wsparcie i solidarność. Jej odwaga była inspiracją dla wszystkich, którzy kochają wolność. Będziemy współpracować na stopie wymiany doświadczeń parlamentarnych, organizacji pracy biur poselskich oraz aktywności w Internecie


Nie dla zaostrzenia kompromisu aborcyjnego!6 lipca 2016 r.

Jako Platforma Obywatelska nie zgadzamy się na zaostrzenie kompromisu aborcyjnego! Zdarzają się przypadki, kiedy te zabiegi są absolutnie konieczne dla ratowania życia oraz zdrowia kobiet i dziewczynek. Rocznie w Polsce dokonuje się 1.000 zabiegów legalnej aborcji. Podziemie aborcyjne szacuje się na blisko 100.000 zabiegów nielegalnej aborcji. Lepsza edukacja seksualna, bardziej dostępna antykoncepcja, pomoc państwa a nie ostracyzm - tego potrzebują kobiety w Polsce.


Klub Obywatelski w powiecie krakowskim4 lipca 2016 r.

Czy konflikt między pokoleniami rzeczywiście istnieje?
W sobotę 9 lipca o godz. 18.00 w remizie Osp Skała w powiecie krakowskim zapraszam na wyjątkowe spotkanie Klub Obywatelski.
Będziemy dyskutować razem z posłem Bogusław Sonik, Marszałkiem Małopolski Jacek Krupa oraz Robert Maciaszek. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - młodych i tych trochę starszych! ;)


Konwencja programowa we Wrocławiu3 lipca 2016 r.

Za nami piąta konwencja programowa - tym razem dyskutowaliśmy we Wrocławiu. Samorządność, praworządność i europejskość - to trzy filary, na których budujemy nasz nowy program dla Polski i Polaków ‪#‎PolskaObywatelska‬ 2.0.
Chcemy samorządów bliższych obywatelom, chcemy Polski praworządnej z realną odpowiedzialnością polityków, chcemy Polski europejskiej, aktywnie współtworzącej Unię Europejską.


Koniec roku szkolnego!24 czerwca 2016 r.

Dziś dobiegł końca kolejny rok szkolny. Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięć w nauce ;) Dziękuję nauczycielom za trud i wkład w rozwój młodego pokolenia.
Życzę wszystkim, aby rozpoczynające się wakacje były czasem odpoczynku, radości oraz nabrania sił do dalszej pracy i nauki. ;)


W Rzeszowie o cyfryzacji19 czerwca 2016 r.

„Żeby Polska poszła w stronę przyszłości musi iść drogą cyfryzacji. Musimy myśleć nowocześnie a nie anachronicznie. Internet musi być dla każdego, w każdym zakątku Polski, dostępny w dobrej jakości. Niezależnie czy jestem w szpitalu, w urzędzie, na przystanku, w szkole czy na rynku w Rzeszowie- w miejscach publicznych z siecią Wi-Fi i hot spotami, Internet ma być dostępny za darmo” – mówiłam podczas konwencji programowej w Rzeszowie dotyczącej cyfryzacji.

Zobacz na YouTube.


Pierwsza konwencja programowa w Rzeszowie18 czerwca 2016 r.

W sobotę odbyła się pierwsza Konwencja programowa Polska Obywatelska 2.0. Postanowiliśmy przeprowadzać nasze debaty tak, żeby każdy mógł w nich brać udział. Chcemy tworzyć program z Wami! Rzeszów muszę zaliczyć do bardzo udanych spotkań! Następne - kierunek Gorzów Wlkp., Bydgoszcz i Gdańsk :)
‎#PolskaObywatelska‬‬


Dni Błonia12 czerwca 2016 r.

W trakcie dzisiejszych Dni Błonia częstowałam mieszkańców pyszną zupą :) Rozdałam ponad 500 porcji. Serdecznie gratuluję zwycięzcom meczów oraz biegu Run For Fun, którym miałam przyjemność wręczyć medale!


Młodzi są w Polsce potrzebni7 czerwca 2016 r.

Czy w polskim życiu publicznym potrzebny jest podmuch świeżości? Co młodzi mogą wnieść do debaty publicznej?
O potrzebie uczestnictwa i zaangażowania młodych ludzi rozmawialiśmy podczas Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim.


Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim2 czerwca 2016 r.

Już w najbliższy poniedziałek serdecznie zapraszamy z Arkadiuszem Myrchą na Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim! Będziemy mówić o uczestnictwie młodych w sferze publicznej i społecznej.

Archiwum aktualności:

Aktualności   str. 2   str. 3   str. 4   str. 5

Jestem na Facebooku
Dyżury poselskie

W celu umówienia na spotkanie proszę o wcześniejszy Kontakt z Biurem i krótkie przedstawienie sprawy.
kontakt@kingagajewska.pl
www.kingagajewska.pl
Biuro Poselskie w Błoniu
ul. Kościuszki 2
05-870 Błonie
Biuro Poselskie w Milanówku
ul. Grudowska 6
05-822 Milanówek
Biuro Poselskie w Ząbkach
ul. Piłsudskiego 2
05-091 Ząbki